nekrolog

Dlaczego warto opublikować nekrolog?

Nekrolog jest już tradycją, która od lat towarzyszy każdej ceremonii pogrzebowej. Za jego pomocą najbliższa rodzina może poinformować dalszych znajomych o nadchodzącej ceremonii ostatniego pożegnania. Dlaczego jeszcze warto publikować nekrologi?

Nekrologi w prasie

Jeszcze 10 lat temu o śmierci informowano głównie z prasy codziennej. Taki nekrolog dla gazety był jak informacja. Niestety czytelnictwo prasy codziennej spada. To z kolei sprawia, że wiele osób może nie otrzymać informacji o śmierci swojego znajomego. Za pomocą takiego tradycyjnego nekrologu można była zawrzec tylko kilka informacji, między innymi imię, nazwisko, datę śmierci oraz miejsce pogrzebu.

E-Nekrologi

Współcześnie coraz więcej firm pogrzebowych w Polsce oferuje nowoczesne e-Nekrologi, które można wysłać do bliskich poprzez SMS lub opublikować w swoich mediach społecznościowych. Dzięki temu więcej osób z kręgu znajomych Zmarłego otrzyma ważną informację.

Zakład pogrzebowy Heron Warszawa Bielany oferuje nowoczesne e-nekorlogi zupełnie za darmo. Dzięki temu rodzina po opublikowaniu takiego nekrologu w swoich mediach może dodać od siebie kilka słów i zaprosić znajomych na uroczystość.

Nekrolog – uhonorowanie ludzkiego życia

Opublikowanie nekrologu ma jeszcze kilka walorów. Po pierwsze jest to swoistego rodzaju oddanie hołdu Zmarłemu. Każdy człowiek ma swoją unikalną historię życia. W prawie każdym przypadku jest to historia, która powinna być opowiedziana i zachowana. Publikując nekrolog w swoich mediach społecznościowych można napisać o hobby, wspólnych historiach ulubionych książkach Zmarłego, aby jeszcze bardziej oddać mu cześć.

Poinformowanie o stracie

Podziel się swoją stratą z otoczeniem. Ludzie powinni wiedzieć, że jeden z Twoich bliskich zmarł. Mogą złożyć kondolencje, modlić się i zaoferować pomoc. Okazanie swojej straty pozwala również zakomunikować innym, że potrzebujesz przestrzeni i czasu na przeżycie żałoby.

Etap przechodzenia żałoby

Pisanie nekrologu może być częścią procesu żałoby. Pamięć jest ważną częścią żałoby. Kiedy myślisz o zmarłej ukochanej osobie, często opowiadasz sobie w myślach historię tej osoby i przypominasz sobie, dlaczego była ona ważna dla Ciebie i innych. Spisanie tych wspomnień często daje iskierkę podziwu, a może nawet humoru, która przypomni ci, że dobre rzeczy związane z twoją ukochaną osobą żyją nadal w tobie i innych.

Nekrolog pozwoli Ci w pewien sposób ulokować wspomnienia o bliskim w świecie.

2 thoughts to “Dlaczego warto opublikować nekrolog?”

  1. Nie wyobrażam sobie, żeby teraz jakiś zakład nie świadczył usługi wirtualnych nekrologów. Moim zdaniem to świadczy o profesjonalizmie firmy, kiedy oferuje takie nowoczesne rozwiązania. Bardzo ciekawy wpis.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *