Jaki nagrobek wybrać?

Śmierć bliskiej osoby jest trudną chwilą, z którą muszą sobie poradzić rodzina oraz znajomi. Po pogrzebie przychodzi jednak czas na wzniesienie odpowiedniego pomnika, który będzie upamiętnieniem zmarłego. Obecnie nagrobki dostępne na rynku są bardzo różnorodne – pojawiają się nie tylko zróżnicowane modele, ale także materiał, z którego wykonane są nagrobki. Warto wiedzieć, jakie usługi kamieniarskie najbardziej się opłacają i jaki rodzaj nagrobka będzie prezentował się efektownie przez długie lata.

Materiał

W Polskich warunkach zwykle wykorzystywane są trzy materiały – marmur, granit i piaskowiec. Marmur świetnie się prezentuje, jednak stosunkowo szybko ulega erozji. Piaskowiec wymaga sporo pielęgnacji, dlatego najlepszym wyborem wydaje się stosunkowo niedrogi i do tego wytrzymały granit.

Wymiary

Standardem są dwa wymiary – 190×90 dla pojedynczego nagrobka oraz 190×150 dla nagrobka podwójnego. Możliwe są także inne wymiary nagrobków wykonywanych na zlecenie klienta, co może zależeć choćby od możliwości przestrzennych kwatery na cmentarzu.

Tablica

Tablice napisowe oferowane są w wersji pojedynczej lub podwójnej, dopieranej do typu nagrobka. Mogą mieć różnorodną formę – typowych tablic, krzyży, wizerunków świętych czy fotografii zmarłego. Alternatywą dla tablic może być pomnik w typie sarkofagu, na którym dowolny napis wyryty jest na wierzchniej płycie i nie stanowi dodatkowego elementu.

Gdzie zamawiać nagrobki?

Wybór nagrobka powinien być sprawą przemyślaną – warto wybrać dobry zakład, który proponuje usługi kamieniarskie na wysokim poziomie. Przykładem może być kamieniarstwo.centrumpogrzebowe24.pl, gdzie można znaleźć szeroką ofertę nagrobków o różnych rozmiarach, dostosowanych do wymagań klienta. Niewątpliwym plusem jest to, że firma świadczy usługi od projektu, aż po jego szczegółową realizacje – dzięki temu klient może wybrać dosłownie każdy element zamawianego nagrobka, a przy okazji może skorzystać z projektu 3D, co jest naprawdę sporym ułatwieniem przy ostatecznym wyborze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *