jak wybrać nagrobek?

Jaki nagrobek wybrać?

Jaki nagrobek wybrać? To pytanie, które pojawia się w głowie każdej osoby, która chce upamiętnić bliską osobę. Pomnik jest bardzo ważnym elementem. Osłania on bowiem grób, jest miejscem epitafium oraz pozwala rodzinie na składanie kwiatów oraz zniczy.

Jaki nagrobek wybrać?

Śmierć bliskiej osoby jest trudną chwilą, z którą muszą sobie poradzić rodzina oraz znajomi. Po pogrzebie przychodzi jednak czas na wzniesienie odpowiedniego pomnika, który będzie upamiętnieniem zmarłego. Obecnie nagrobki dostępne na rynku są bardzo różnorodne – pojawiają się nie tylko zróżnicowane modele, ale także materiał, z którego wykonane są nagrobki. Warto wiedzieć, jakie usługi kamieniarskie najbardziej się opłacają i jaki rodzaj nagrobka będzie prezentował się efektownie przez długie lata.

Materiał

W Polskich warunkach zwykle wykorzystywane są trzy materiały – marmur, granit i piaskowiec. Marmur świetnie się prezentuje, jednak stosunkowo szybko ulega erozji. Piaskowiec wymaga sporo pielęgnacji, dlatego najlepszym wyborem wydaje się stosunkowo niedrogi i do tego wytrzymały granit.

Wymiary

Standardem są dwa wymiary – 190×90 dla pojedynczego nagrobka oraz 190×150 dla nagrobka podwójnego. Możliwe są także inne wymiary nagrobków wykonywanych na zlecenie klienta, co może zależeć choćby od możliwości przestrzennych kwatery na cmentarzu.

Tablica

Tablice napisowe oferowane są w wersji pojedynczej lub podwójnej, dopieranej do typu nagrobka. Mogą mieć różnorodną formę – typowych tablic, krzyży, wizerunków świętych czy fotografii zmarłego. Alternatywą dla tablic może być pomnik w typie sarkofagu, na którym dowolny napis wyryty jest na wierzchniej płycie i nie stanowi dodatkowego elementu.

Gdzie zamawiać nagrobki?

Zastanawiając się nad tym, jaki wybrać nagrobek, warto rozważyć kilka kwestii. Materiał, z jakiego ma być wykonany oraz rozmiar. Wszystko to jest bardzo ważne, gdyż wpływa na estetykę i trwałość.

Wybór nagrobka powinien być sprawą przemyślaną – warto wybrać dobry zakład, który proponuje usługi kamieniarskie na wysokim poziomie. Przykładem może być kamieniarstwo.centrumpogrzebowe24.pl, gdzie można znaleźć szeroką ofertę nagrobków o różnych rozmiarach, dostosowanych do wymagań klienta. Niewątpliwym plusem jest to, że firma świadczy usługi od projektu, aż po jego szczegółową realizacje – dzięki temu klient może wybrać dosłownie każdy element zamawianego nagrobka, a przy okazji może skorzystać z projektu 3D, co jest naprawdę sporym ułatwieniem przy ostatecznym wyborze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *