organizacja pogrzebu

O czym należy pamiętać przy organizacji pogrzebu?

Pogrzeb bliskiej osoby to ciężkie do przeżycia wydarzenie dla wszystkich bliskich. Organizacja tej uroczystości jest niezwykle wymagającym procesem, gdyż oprócz załatwienia szeregu formalności w krótkim czasie, trzeba radzić sobie z emocjami, które są bardzo trudne w tym czasie. O czym należy pamiętać, gdy musimy pochować bliską nam osobę. Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać pomocy?

Zakład pogrzebowy

Obecnie, wiele osób chętnie zleca kompleksową organizację pogrzebu profesjonalnym zakładom pogrzebowym. Dlaczego? Jest to wygodne, fachowe rozwiązanie. Zakłady pogrzebowe dokładnie wiedzą co i jak należy załatwić. Dodatkowo, usługi pogrzebowe często oferują klientom np. trumny, urny czy własne kaplice, w których może odbyć się ostatnie pożegnanie. To wygodne rozwiązanie, które pozwala w bardzo krótkim czasie zorganizować ostatnią drogę dla zmarłej, bliskiej nam osoby.

Całodobowa pomoc

Gdy odejdzie od nas bliska osoba, warto szybko zgłosić się do zakładu pogrzebowego. Firma taka jak np. Kamińscy (www.pogrzebykaminscy.pl) jest czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Telefon do firmy pomoże nam, by dowiedzieć się jakie dokumenty musimy dostać od szpitala, księdza czy z urzędu, by móc rozpocząć formalności związane z pogrzebem. Gdy rodzina czuje, że nie ma siły samodzielnie kupić rzeczy dla zmarłego, kupić kwiatów i wiązanek, załatwić oprawy muzycznej czy powiadomić rodzinę i przyjaciół o śmierci – to również można zlecić zakładowi pogrzebowemu. Pracownicy takich miejsc są niezwykle empatyczni i wyrozumiali. Ich doświadczenie i wiedza to bardzo cenna pomoc, która pozwoli wszystkim przejść spokojnie przez pogrzeb skupiając się na żałobie a nie sprawach urzędowych. Dodatkowo, większą część kosztów pokrywa zasiłek pogrzebowy, dlatego warto wziąć taką opcję pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *