Zakład Pogrzebowy Wrocław Olimp

Pochówek tradycyjny czy kremacja?

Pochówek tradycyjny czy kremacja, to wybór, który musza podjąć najbliższe osoby Zmarłego. Ostatnie pożegnanie  jest niezmiernie ważne dla rodziny. Uroczystość, która będzie w podniosłej atmosferze, w ciszy i spokoju pozwoli rodzinie pożegnać bliską osobę. Czy kremacja również daje takie możliwości? Jak przebiega kremacja?

Czas na ostatnie pożegnanie

Kremacja Wrocław nadal wśród rodzin zmarłych budzi dużo strachu i niepewności. Rodziny obawiają się, że nie zdążą pożegnać w należyty sposób bliskiej sobie osoby. Takie obawy są zupełnie bezpodstawne. Pożegnanie osoby, której zwłoki mają zostać skremowane odbywa się w kilku etapach.

Pierwszym etapem uroczystości pogrzebowych jest przygotowanie zmarłego. Jest on ubierany, przygotowywany tak, jak do pochówku w ziemi. Różnicą jest to, że rodzina może zażyczyć sobie, by bliska osoba została skremowana w całunie.

Pogrzeb tradycyjny czy kremacyjny?

W momencie, gdy ciało bliskiej osoby ulega kremacji rodzina może zebrać się w kaplicy bądź sali ceremonialnej, by wspólnie powspominać bliską osobę lub się za nią pomodlić. W podniosłej atmosferze, przy akompaniamencie nastrojowej muzyki, wspólnie z najbliższymi można poświęcić ten czas zmarłemu. Powspominać czy popłakać, by ukoić swój ból. Razem, wspierając się w tym trudnym momencie, poświęcić ten czas swojemu zmarłemu. W tym czasie ciało zostaje spopielone w krematorium oraz przesypane do worka i umieszczone w urnie.

Ceremonia pogrzebowa

Kolejny etap jest tradycyjnym pogrzebem, z jakimi spotykamy się na co dzień. Urna zostaje złożona w grobie lub kolumbarium. Odprawiane jest nabożeństwo lub wspomina się ukochaną osobę.

Zakład pogrzebowy Olimp Wrocław dopełni starań, by rodzina zmarłej osoby mogła w ciszy, spokoju oraz z należytym szacunkiem odprowadzić swojego zmarłego w ostatnią ziemską podróż. Ostatnie pożegnanie jest niezmiernie ważne dla rodzin, które muszą uporać się z bólem. Muszą poradzić sobie ze złością, żalem oraz rozczarowaniem, które towarzyszy tak dużej stracie.

Kremacja we Wrocławiu jest uroczystością, która daje możliwość w godny sposób pożegnać zmarłą osobę. Mimo obaw niektórych osób nie jest to pochówek, który byłby sprzeczny z zasadami Kościoła.

One thought to “Pochówek tradycyjny czy kremacja?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *