trumny

Jak wybrać trumnę?

Pogrzeb to wydarzenie pełne smutku i rozpaczy najbliższych, którzy stracili ukochaną osobę. Niestety wiąże się on także z szeregiem formalności, których trzeba dopełnić, by pochówek mógł się odbyć. Pierwszą i najważniejszą decyzją, którą należy podjąć, jest to, czy ciało zostanie spopielone czy pochowane w sposób tradycyjny. Jeżeli wybierze się to drugie rozwiązanie, trzeba się zastanowić nad wyborem trumny. W jaki sposób może w tym pomóc zakład pogrzebowy? Czym się kierować przy wyborze trumny?

Czy kierować się ceną?

Zakłady organizujące pogrzeby zazwyczaj mają spory wybór trumien, wśród których można znaleźć zarówno te tańsze jak i drogie. Cena nie zawsze świadczy o jakości, więc nie należy kierować się przekonaniem, że tylko najdroższa oferta jest godna zainteresowania. Najlepiej poprosić o praktyczne rady pracownika zakładu pogrzebowego. Taka pomoc może się przydać szczególnie dlatego, że po śmierci bliskiej osoby często kierujemy się emocjami, które nie są najlepszym doradcą. Warto również zastanowić się, jaki budżet możemy przeznaczyć na trumnę.

trumna

Czym się kierować przy wyborze trumny?

Firma organizująca pogrzeby w Gliwicach na pewno przedstawi do wyboru trumny z różnego rodzaju drewna. Najczęściej w ofercie znajdują się trumny dębowe, sosnowe czy klonowe, ale także stalowe, które cechują się największą wytrzymałością. Kolejne kwestie są związane z wymiarami zmarłego, czyli jego wzrostem i wagą. To także ma znaczenie przy wyborze trumny. Nie sposób także pominąć czysto estetycznych względów, które pozwalają pochować swego bliskiego godnie i z szacunkiem. W grę wchodzi tutaj kolor trumny, jej kształt i zdobienia. Jeżeli zakład pogrzebowy nie ma w ofercie modelu, który szczególnie podoba się rodzinie zmarłego, można zdecydować się na trumnę na zamówienie, ale trzeba się liczyć z tym, że oczekiwanie na nią wymaga nieco czasu.

Trumny nie tylko do pochówku tradycyjnego

Oprócz trumien do pochówku tradycyjnego, na rynku istnieją również specjalne produkty do kremacji czy transportu międzynarodowego oraz ekshumacji. Ogromny wybór może nastręczać problemów przy podejmowaniu decyzji, jednakże firma zajmująca się organizacją pogrzebów w Gliwicach (polecamy portal do wyszukiwania zakładów pogrzebowych jakim jest funer.com.pl) pomoże zdecydować się na odpowiedni produkt, biorąc pod uwagę czynniki wymienione wcześniej. Pracownicy firmy pogrzebowej zapytają więc o to, z jakiego drewna ma być trumna, wymieniając walory każdego tworzywa. Ponadto pracownik pobierze wymiary Zmarłego, by móc wybrać odpowiedni rozmiar trumny. Kolor czy kształt to już kwestia gustu osób wybierających. Tak naprawdę trzeba pamiętać, że ostatecznie chodzi o to, by pochować osobę bliską godnie i szczegóły, takie jak kolor trumny są drugoplanowe. Warto uświadomić to sobie, szczególnie jeżeli mamy problemy z decyzją.

Pomoc zakładu pogrzebowego w kwestii wyboru trumny to naprawdę duże ułatwienie i warto z niego skorzystać, czyli po prostu usiąść z pracownikiem przy katalogu lub zobaczyć trumny na żywo i wybrać to, co wskazuje w danej chwili serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *