Najnowocześniejsze krematorium w regionie

Kremacje są zabiegiem coraz częściej dokonywanym nie tylko w mieście Wrocławiu, ale i na terenie całej Polski. Pomimo wątpliwości wielu wspólnot religijnych co do słuszności i zgody na taki zabieg, ograniczona ilość miejsc na cmentarzach, wola zmarłego czy niższe koszty powodują wzrost liczby zabiegów spalania zwłok. W tym artykule chcę się przyjrzeć jednemu z najnowocześniejszych krematoriów w Polsce znajdującemu się we Wrocławiu, przedstawiając jego cennik i wyposażenie.

Dobre krematorium?

W przypadku wpisania w internetową wyszukiwarkę frazy ,,dobre krematorium Wrocław” wyszukiwarka bazująca na opiniach internautów z pewnością pokieruje nas na stronę krematorium-olimp.pl. Właśnie wrocławski zakład pogrzebowy Olimp posiada w swoim asortymencie jedno z najlepiej wyposażonych krematoriów na terenie naszego kraju. Spalarnia zwłok umieszczona została zgodnie z normami prawnymi poza miastem – ulokowano ją przy ulicy Ząbkowickiej 78 w podwrocławskiej miejscowości Strzelin. Obiekt posiada znakomite zaplecze komunikacyjne znajdując się w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 w odległości około dwudziestu jeden kilometrów od wspomnianej drogi szybkiego ruchu. W związku z takim skomunikowaniem zakładu nie ma problemów z odnalezieniem go i goście z dalszych zakątków Polski bezpiecznie będą mogli dotrzeć na ceremonię ostatniego pożegnania i kremacji zmarłego. Z racji dobrego położenia z usług krematorium Olimp korzystają zakłady pogrzebowe z takich miast jak Kłodzko, Świdnica, Jastrzębia Góra co czyni omawiane krematorium centrum dolnośląskiego biznesu związanego z branżą funeralną.

Krematorium Wrocław

Omawiane krematorium jest obiektem o powierzchni osiemset osiemdziesięciu ośmiu metrów kwadratowych i czterech budynkach różnego przeznaczenia. Serce krematorium stanowią dwa potężne piece służące do spalania ciał. Są to jedne z najnowocześniejszych tego typu pieców w Europie a być może i na świecie. Oba piece sterowane są komputerowo a wyprodukowane zostały we Włoszech.
Piece mają wbudowany system skanerów czujnikowych co eliminuje ryzyko ewentualnej pomyłki czy niedopatrzeń przy wykonywaniu procesu kremacji zwłok. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, filtrów i specjalnej komputerowej zasadzie skanowania automatycznego w procesie spalania zwłok eliminowane są wszelkie zanieczyszczenia, czyniąc ten proces przyjaznym dla środowiska naturalnego. Ze względu na duże zapotrzebowanie rynku na taki obiekt i ogromną ilość odbywających się tu ceremonii, wybudowano tu przestronną, ogrzewaną i dokładnie klimatyzowaną kaplicę dla uczestników ceremonii ostatniego pożegnania. Dodatkowe wyposażenie zakładu to chłodnia oraz pomieszczenie wypoczynkowe dla pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *