Krematorium Wrocław

Najnowocześniejsze krematorium w regionie

Krematorium jest miejscem, w którym ciało ulega spopieleniu. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na pogrzeby kremacyjne, zakłady pogrzebowe zaczęły stosować coraz nowocześniejsze i bezpieczniejsze piece krematoryjne. Kremacje są zabiegiem coraz częściej dokonywanym nie tylko w mieście Wrocław, ale i na terenie całej Polski. Coraz więcej osób staje przed wyborem pogrzebu tradycyjnego lub urnowego. Pomimo wątpliwości wielu wspólnot religijnych co do słuszności i zgody na taki zabieg, ograniczona liczba miejsc na cmentarzach, wola zmarłego czy niższe koszty powodują wzrost spopielenia zwłok. W tym artykule omówiony zostanie jeden z najnowocześniejszych krematoriów w Polsce znajdującemu się we Wrocławiu, przedstawiając jego cennik i wyposażenie.

Dobre krematorium?

W przypadku wpisania w internetową wyszukiwarkę frazy ,,dobre krematorium Wrocław” wyszukiwarka bazująca na opiniach internautów z pewnością pokieruje nas na stronę krematorium-olimp.pl. Właśnie wrocławski zakład pogrzebowy Olimp posiada w swoim asortymencie jedno z najlepiej wyposażonych krematoriów na terenie naszego kraju. Spalarnia zwłok umieszczona została zgodnie z normami prawnymi poza miastem – ulokowano ją przy ulicy Ząbkowickiej 78 w podwrocławskiej miejscowości Strzelin. Obiekt posiada znakomite zaplecze komunikacyjne znajdując się w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 w odległości około dwudziestu jeden kilometrów od wspomnianej drogi szybkiego ruchu. W związku z takim skomunikowaniem zakładu nie ma problemów z odnalezieniem go i goście z dalszych zakątków Polski bezpiecznie będą mogli dotrzeć na ceremonię ostatniego pożegnania i kremacji zmarłego. Z racji dobrego położenia z usług krematorium Olimp korzystają zakłady pogrzebowe z takich miast jak Kłodzko, Świdnica, Jastrzębia Góra co czyni omawiane krematorium centrum dolnośląskiego biznesu związanego z branżą funeralną.

Krematorium Wrocław

Omawiane krematorium jest obiektem o powierzchni osiemset osiemdziesięciu ośmiu metrów kwadratowych i czterech budynkach różnego przeznaczenia. Serce krematorium stanowią dwa potężne piece służące do spalania ciał. Są to jedne z najnowocześniejszych tego typu pieców w Europie a być może i na świecie. Oba piece sterowane są komputerowo a wyprodukowane zostały we Włoszech.
Piece mają wbudowany system skanerów czujnikowych co eliminuje ryzyko ewentualnej pomyłki czy niedopatrzeń przy wykonywaniu procesu kremacji zwłok. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, filtrów i specjalnej komputerowej zasadzie skanowania automatycznego w procesie spalania zwłok eliminowane są wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki temu proces spopielenia zwłok nie obciąża środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *