obudowa grobu

Obudowa grobu – wymiary, materiał, cena

Obudowa grobu to popularny sposób zadbania o miejsce spoczynku Zmarłego. O tym, jak będzie wyglądał grób danej osoby, najczęściej decydują bliscy, wybierając pomiędzy pomnikiem a samą obudową grobu. Obudowy grobów to dobra alternatywa, która sprawdza się zaraz po pogrzebie, kiedy pomnik nie może jeszcze być zamontowany.

JAKA JEST OBUDOWA GROBU?

Obudowa grobu doskonale zabezpiecza mogiłę przed obsypywaniem się i pozwala bardzo dobrze zagospodarować teren dookoła grobu. Obudowy wykonane są z naturalnego drewna, które następnie jest zabezpieczone odpowiednimi impregnatami przed złymi warunkami atmosferycznymi.
Obudowy wykonane są bardzo starannie, niektóre z nich są zwężane ku górze, mają różnego rodzaju rzeźbienia i bardzo ładnie wyglądają okalając sobą daną mogiłę. Obudowa to sposób na niedrogi pomnik, który wpłynie na estetykę grobu.

ZAKUPIONE OBUDOWY MOŻNA ZAMONTOWAĆ SAMEMU

Zamawiając wybrany wzór obudowy w internecie, stolarnia prześle nam na nasz adres zamówiony produkt. Obudowa grobu będzie tak przygotowana, że każdy z łatwością ją złoży i zamontuje na mogile. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że wiele zakładów pogrzebowych oferuje szeroki wybór obudowy grobów oraz ich montaż.

OBUDOWA GROBU – WYMIARY

Standardowe wymiary obudowy grobu to: 180 x 64 x 26 cm .
Polecane kolory to, z kolei: jasny i ciemny brąz, mahoń i kolor miodowy.
Obudowy są bardzo starannie wykonane, na zlecenie klienta wzory mogą być dodatkowo udekorowane różnymi innymi dekoracjami wykonanymi z drewna.
Cena za obudowę nie jest wysoka bo waha się w granicach od 120 zł do 200 zł.

DLACZEGO CORAZ WIĘCEJ OSÓB DECYDUJE SIĘ NA OBUDOWY DO GROBÓW?

Obudowy do mogił są tanie, ładnie wyglądają, są coraz to bardziej popularne w przypadku dopiero co świeżych mogił. Doskonale wkomponowują się w otoczenie cmentarne oraz są trwała i bardzo dobrze zabezpieczone przed wilgocią i promieniami słonecznymi. Obudowa grobu jest odpowiednim wyborem przed wybraniem trwałego pomnika.
Zakłady pogrzebowe dodatkowo dla podniesienia estetyki obudowy grobu skręca boki, po stronie zewnętrznej, specjalnymi ocynkowanymi wkrętami. Natomiast przy obudowach zwężających się ku górze montuje się specjalne narożniki w dolnej listwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *