usługi pogrzebowe

Opinie o zakładach pogrzebowych z Łodzi

Otrzymaliśmy kilka zapytań od osób zainteresowanych usunięciem opinii wystawionych przez nieuczciwą konkurencję do ich profilu ” Google Moja Firma” czyli tzw. „mapek”. Jako przykład posłużmy się Łodzią, gdzie rynek usług pogrzebowych jest bardzo ciekawy i rozbudowany, a profile największych firm w tym mieście ( których nazw celowo nie będziemy przytaczać) posiadają olbrzymie ilości negatywnych ocen.

Zakłady pogrzebowe w Łodzi walczą o klienta

Walka zakładów pogrzebowych z dodawanymi hurtowo (jednego miesiąca nawet po 10 negatywów) jest walką niemal z wiatrakami. Na rynku pojawiły się firmy, które proponują za pieniądze usunięcie takich opinii. Niestety jest to możliwe tylko wtedy, kiedy opinie stworzyła właśnie ta firma z któregoś z własnych – zapewne licznych – fikcyjnych kont. Po zgłoszeniu opinii do Google jest ona poddana weryfikacji i jeśli nie zawiera obraźliwych sformułowań, jest na temat i nie jest na pierwszy rzut oka powiązana z konkurencją, to pracownik Google nie będzie widział podstawy do jej usunięcia. Możemy więc starać się na nią odpowiedzieć, szukać kontaktu z autorem i nakłonić go do jej usunięcia, rozpoznać dane autora i wytoczyć mu proces o zniesławienie albo pogodzić się z jej istnieniem. Skoro negatywne opinie tego samego autora pojawiają się na kontach 2 największych firm pogrzebowych w Łodzi wniosek jest jeden. To konkurencja złożona z mniejszych firm stara się je oczernić. Być możne same zakłady o dominującej pozycji na rynku – widząc, co się dzieje w internecie – walczą ze sobą tą metodą, nakręcając skalę zjawiska.

opinie o zakładach pogrzebowych

Opinie o usługach pogrzebowych i co dalej ?

Nie bez znaczenia jest fakt, że im więcej pogrzebów wykonujemy, tym więcej osób może być niezadowolonych, bo 2% potknięć w wartościach bezwzględnych dla największych zakładów pogrzebowych to całkiem inne ilości niż w przypadku firm organizujących od kilku do kilkunastu ceremonii w miesiącu. Nawet niewielkie wpadki zdarzają się przecież w każdej firmie, a obecnie mamy czasy, w których klienci są niesłychanie roszczeniowi. Taki roszczeniowy klient może „zadbać” o dodanie nawet kilku negatywnych opinii.  Osoba zadowolona natomiast często potrzebuje bodźca aby to zadowolenie wyrazić w pochlebnej opinii w internecie, czasem wystarczy o to po prostu poprosić. Nie należy bać się reakcji ludzi, gdyż przed chwilą to właśnie rodzina prosiła m.in. o dobrą cenę dla jakiejś usługi czy o wykonanie nieco taniej wieńca.

Jak promować zakład pogrzebowy za pomocą opinii ?

Jak zatem zakłady pogrzebowe z Łodzi powinny działać żeby nie stracić na wizerunku poprzez działania konkurencji i nie dać się naciągnąć oszustom? Należy bezwzględnie odpowiadać na każdą negatywną opinię, informując np. o tym, że nikt o takich danych nie był klientem firmy, lub wprost – że jest to opinia wystawiona przez konkurencję.  Jeśli jest ona prawdziwa, należy wyjaśnić z autorem co było nie tak i starać się naprawić swój błąd. Warto też umożliwić zamieszczenie opinii na temat pracy zakładu pogrzebowego w rożnych miejscach. Ciekawym pomysłem jest założenie profilu Silver lub Gold w ogólnopolskim portalu branży funeralnej Funer ® Łódź i umożliwienie dodania tam opinii  klientowi. Opinie są tam moderowane i sprawdzane pod katem IP użytkownika oraz potwierdzane mailowo.  Innym miejscem w którym ciekawie przedstawionym ofertą zakładów z branży usług pogrzebowych towarzyszą moderowane opinie jest serwis Usługi Pogrzebowe TM. Uczciwość administratorów prowadzących wyżej wymienione portale branżowe gwarantuje użytkownikom, dotarcie do prawdziwych opinii i uczciwy wgląd w możliwości firm pogrzebowych z Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *