negatywne opinie zakład pogrzebowy

Negatywne opinie – co z nimi zrobić?

 

Negatywne opinie zakładów pogrzebowych w Łodzi pojawiają się regularnie. Tego typu wiadomości bardzo często wystawiane są przez konkurencję. W związku z tym wiele osób szuka odpowiedzi, jak usunąć negatywną opinię o zakładzie pogrzebowym wystawionych przez nieuczciwą konkurencję do ich profilu ” Google Moja Firma” czyli tzw. „mapek”. Jako przykład posłużmy się Łodzią, gdzie rynek usług pogrzebowych jest bardzo ciekawy i rozbudowany, a profile największych firm w tym mieście ( których nazw celowo nie będziemy przytaczać) posiadają olbrzymie ilości negatywnych ocen.

Zakłady pogrzebowe w Łodzi walczą o klienta

Walka z hurtowo dodawanymi negatywnymi opiniami, jest niemal walką niemal z wiatrakami. Na rynku pojawiły się firmy, które proponują za pieniądze usunięcie takich opinii. Niestety jest to możliwe tylko wtedy, kiedy opinie stworzyła właśnie ta firma z któregoś z własnych – zapewne licznych – fikcyjnych kont. Po zgłoszeniu opinii do Google jest ona poddana weryfikacji i jeśli nie zawiera obraźliwych sformułowań, jest na temat i nie jest na pierwszy rzut oka powiązana z konkurencją, to pracownik Google nie będzie widział podstawy do jej usunięcia. Możemy więc starać się odpowiadać na negatywne opinie, szukać kontaktu z autorem i nakłonić go do jej usunięcia, rozpoznać dane autora i wytoczyć mu proces o zniesławienie albo pogodzić się z jej istnieniem. Skoro negatywne opinie tego samego autora pojawiają się na kontach 2 największych firm pogrzebowych w Łodzi wniosek jest jeden. To konkurencja złożona z mniejszych firm stara się je oczernić. Być możne same zakłady o dominującej pozycji na rynku – widząc, co się dzieje w Internecie – walczą ze sobą tą metodą, nakręcając skalę zjawiska.

opinie o zakładach pogrzebowych

Negatywne opinie o usługach pogrzebowych i co dalej ?

Nie bez znaczenia jest fakt, że im więcej pogrzebów wykonujemy, tym więcej osób może być niezadowolonych. Nawet niewielkie wpadki zdarzają się przecież w każdej firmie. Obecnie mamy czasy, w których klienci są niesłychanie roszczeniowi. Taki klient może „zadbać” o dodanie nawet kilku negatywnych opinii.  Osoba zadowolona natomiast często potrzebuje bodźca, aby to zadowolenie wyrazić w pochlebnej opinii w Internecie. Czasem wystarczy o to po prostu poprosić. W przypadku wystawienia jednak negatywnej opinii naszego klienta, dobrze jest odpowiedzieć. Brak reakcji nie jest wskazany, gdyż stawia nas to w złym świetle w oczach potencjalnych klientów. Dobrze jest odpisać, jak wyglądała sytuacja z naszej perspektywy lub przeprosić. Popularnym sposobem jest również zachęcenie w odpowiedzi do kontaktu telefonicznego lub wizyty w biurze w celu wyjaśnienia sytuacji. Istnieje bardzo duża szansa, że osoba wystawiająca opinię i tak nie skontaktuje się z firmą. Z kolei opinia nie pozostanie bez odpowiedzi.

Jak promować zakład pogrzebowy za pomocą opinii ?

Jak zatem zakłady pogrzebowe z Łodzi powinny działać? Należy bezwzględnie odpowiadać na każdą negatywną opinię. Przykładowo można napisać np. o tym, że nikt o takich danych nie był klientem firmy. Innym sposobem jest napisanie wprost, że opinia wystawiona jest przez konkurencję.  Jeśli jest ona prawdziwa, należy wyjaśnić z autorem co było nie tak i starać się naprawić swój błąd. Warto też umożliwić zamieszczenie opinii na temat pracy zakładu pogrzebowego w rożnych miejscach. Ciekawym pomysłem jest założenie profilu Silver lub Gold w ogólnopolskim portalu branży funeralnej Funer ® Łódź i umożliwienie dodania tam opinii  klientowi. Opinie są tam moderowane i sprawdzane pod katem IP użytkownika oraz potwierdzane mailowo.  Innym miejscem w którym ciekawie przedstawionym ofertą zakładów z branży usług pogrzebowych towarzyszą moderowane opinie jest serwis Usługi Pogrzebowe TM. Uczciwość administratorów  gwarantuje użytkownikom, dotarcie do prawdziwych opinii i uczciwy wgląd w możliwości firm pogrzebowych z Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *