pogrzeb w Katowicach

Pogrzeb w Katowicach

Śmierć członka rodziny nakłada na nas obowiązek organizacji pochówku. Obecnie dzięki wyspecjalizowanym i profesjonalnym zakładom pogrzebowym w mieście możemy sprawnie rozwiązać wszystkie kwestie formalne i poświęcić czas na godne pożegnanie ukochanej osoby.

Pochówek w praktyce

Zakłady świadczące usługi pogrzebowe na terenie Katowic mogą zająć się wszystkimi kwestiami związanymi z organizacją ostatniego pochówku. Do najczęściej wykonywany usług przez dom pogrzebowy zaliczyć można:

– organizację pogrzebu religijnego,
– organizację pogrzebu świeckiego,
– organizację pogrzebu z kremacją,
– transport zwłok (często również z zagranicy),
– pomoc w zakupie trumny oraz dewocjonaliów,
– pomoc w stworzeniu nekrologów oraz klepsydr,
– pomoc ze wszystkimi formalnościami.

W przypadku profesjonalnego zakładu pogrzebowego, jakim jest m.in. Zakład Pogrzebowy Kuleczka możemy być pewni wyrozumiałości i chęci szczerej pomocy. Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej pogrzebykuleczka.pl.

Kremacja – co należy wiedzieć?

Katowice pozwalają na organizację zarówno pogrzebów z kremacją, jak i bez. Warto mieć na uwadze iż obecnie Kościół Katolicki nie zabrania kremacji zwłok. Jeżeli więc zmarły wyrażał wolę spopielenia zwłok lub jako osoby odpowiedzialne za pochówek zastanawiamy się nad tym m.in. ze względów praktycznych powinniśmy mieć na uwadze, iż czynność kremacji nie jest sprzeczna z wiarą Katolicką. Katowice posiadają odpowiednie krematoria, świadczące usługi na najwyższym poziomie.

Decyzja o kremacji zwalania nas z obowiązku kupna drogiej trumny do pochówku. Dzięki temu zaoszczędzone środki mogą być z powodzeniem przeznaczone na lepszą organizację innego elementu pochówku. W takim przypadku usługi pogrzebowe obejmują pomoc w wyborze odpowiedniej klepsydry. Należy pamiętać, iż kremacja nie zwalania z obowiązku nabycia miejsca na cmentarzu.

One thought to “Pogrzeb w Katowicach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *