usługi pogrzebowe w Warszawie

Usługi pogrzebowe w Warszawie – kremacja

Usługi pogrzebowe w Warszawie świadczone są na bardzo wysokim poziomie. Nie każda osoba musi znać się na branży funeralnej. Codzienne życie wielu ludzi pełne jest zwykłych, wręcz rutynowych chwil, jak również momentów wypełnionych radością bądź smutkiem. Śmierć bliskiej osoby to właśnie jeden z takich przykrych. Jednakże pomimo negatywnych emocji wypełniających dusze żałobników pamiętać trzeba o obowiązkach związanych ze zorganizowaniem pochówku. Coraz więcej osób decyduje się na pogrzeb kremacyjny. Dzięki pomocy domu pogrzebowego można sprawnie zorganizować pogrzeb urnowy. W takiej sytuacji warto zgłosić się po pomoc do sprawdzonego i rzetelnego zakładu pogrzebowego. Jednym z nich jest Zakład Pogrzebowy Memorial w Warszawie.

Kremacja, czyli pogrzeb bez ciała

Mijając cmentarze widzimy rzędy nagrobków, kamiennych płyt oraz pięknie ozdabianych pomników. Być może taki widok jest przyczyną myślenia, że bardziej godnym pochówkiem ukochanego zmarłego jest umieszczenie jego ciała w eleganckiej trumnie. Mimo to nieodosobnionymi przypadkami są kremacje zwłok, a także ich późniejszy pogrzeb.
Aby dokonać skremowania zwłok należy wcześniej zorientować się, który z zakładów pogrzebowych proponuje tego typu usługę w swojej ofercie. Bowiem do wykonania tej usługi pogrzebowej niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz właściwe pomieszczenie. Jest to związane z koniecznością spopielenia zwłok nieboszczyka w ściśle określonych warunkach.

Przeczytaj również: Pogrzeb tradycyjny czy kremacja?

Etapy pochówku z kremacją

Jeżeli z jakichś przyczyn zdecydujemy się na spopielenie zmarłego, powinniśmy wiedzieć, że organizacja pogrzebu niewiele różni się od tradycyjnego pochówku z zachowaniem ciała w całości. Usługi pogrzebowe w Warszawie ze szczególnym uwzględnieniem momentu kremacji zaczynają się od przewiezienia zwłok do kostnicy. Podczas gdy bliscy oddają się wykonywaniu formalności uregulowanych prawnie, w zakładzie pogrzebowym pracownicy przygotowują ciało nieboszczyka pod względem fizycznym. Praktycznie ten etap wygląda identycznie jak przy pogrzebach tradycyjnych, czyli ubraniem zmarłego i wykonaniem czynności kosmetycznych. Następnie Zmarły umieszczone zostają w specjalnej drewnianej trumnie oraz przewiezione do krematorium.
Po wszystkim można dokonać pochówku urny na wskazanym cmentarzu.

Usługi pogrzebowe w Warszawie – kremacja

Aby zorganizować pogrzeb urnowy w Warszawie należy ustalić z pracownikiem zakładu:

  • termin pogrzebu,
  • termin kremacji,
  • miejsce pogrzebu (kolumbarium, grób ziemny),
  • wybrać trumnę i urnę kremacyjną.

Kremacja vs. koszty

Jako że Warszawa jest dużym miastem, na jej terenie działa stosunkowo dużo domów pogrzebowych. W związku z czym występuje także zjawisko konkurencji cenowej. Na całokształt ceny wpływają czynniki takie jak opłaty cmentarne, kremacja zwłok oraz suma podstawowych usług pogrzebowych czy wydatki związane z wyborem urny bądź wieńca. Jednakże analizując przykładowe cenniki poszczególnych zakładów można uznać, iż koszt pogrzebu z kremacją waha się pomiędzy 2700-3500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *