organizacja pogrzebu

Jak wygląda organizacja pogrzebu?

Organizacja pogrzebu dla osoby, która nigdy wcześniej nie brała udziału w ceremonii ostatniego pożegnania, może być ciężkim zadaniem. W rzeczywiści jednak do organizacji ostatniego pożegnania nie jest potrzebne żadne doświadczenie – za wszystko odpowiada bowiem zakład pogrzebowy.

Usługi pogrzebowe w okolicy

Okres po śmierci bliskiej osoby dla każdego jest ciężki i obciążający psychicznie. Aby więc zminimalizować poziom odczuwanego stresu, należy wybierać te zakłady pogrzebowe, które nie tylko umożliwiają organizację pogrzebu zgodnie z oczekiwaniami, ale również oferują klientom pełen szacunek i współczucie. W tym celu warto sprawdzić ranking usług pogrzebowych w swojej okolicy i dokonać ostatecznego wyboru na jego podstawie.

Różne pogrzeby mogą znacząco różnić się od siebie, a wszystko to ze względu na dostosowanie ceremonii względem klienta. Można zorganizować pogrzeb świecki lub pogrzeb z udziałem księdza. Ta druga opcja stawia przed klientem jeszcze większą ilość czynników, które może zmodyfikować – czy będzie wygłaszana mowa pogrzebowa, a jeśli tak, to przez kogo, czy w ceremonii będzie brał udział organista, jak będą wyglądały jej poszczególne etapy. Nie są to jedyne decyzje, jakie musi podjąć osoba organizująca pogrzeb, aby zorganizować godne pożegnanie Zmarłego.

Koszty pogrzebu

Warto tutaj napomknąć o koszcie pogrzebu. Każdy chciałby mieć jak najdokładniejszy kosztorys i to możliwie jeszcze przed organizacją pogrzebu. Jednak ze względu na ilość czynników, które mogą ulec modyfikacji i tego, jak różne usługi pogrzebowe są dostępne, dokładny kosztorys przed podjęciem jakichkolwiek decyzji związanych z pogrzebem jest niemożliwy do wyznaczenia. Choć wiele zakładów pogrzebowych oferuje wstępne określenie kosztów związanych z pogrzebem, tak naprawdę może on znacząco ulec zmianie. Najczęściej jednak koszt pogrzebu jest trochę wyższy niż ten wstępnie określony, ze względu na to, że wiele osób korzysta z usług dodatkowych. Jeśli chodzi o najlepsze usługi w mieście Sosnowiec to polecam zakład pogrzebowy Heban.

Organizacja pogrzebu

Smutek i żal są emocjami, które mogą utrudnić przygotowanie ceremonii pogrzebowej. Bardzo ważne jest więc, aby wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy, który przejmie na siebie wszystkie obowiązki. Organizacja pogrzebu wymaga:

  • Ustalenie terminu i miejsca pogrzebu,
  • wyboru pogrzebu urnowego lub tradycyjnego,
  • ustalenie charakteru pogrzebu (świecki lub wyznaniowy),
  • wyboru akcesoriów pogrzebu,
  • zorganizowania oprawy florystycznej i muzycznej,
  • dostarczenia odzieży żałobnej,
  • uzyskania aktu zgonu w USC.

Organizując pogrzeb musimy podjąć wiele decyzji, których trudność będzie zależna od tego, jak bardzo byliśmy przygotowani na tę okoliczność. Przede wszystkim musimy wybrać metodę pochówku – tradycyjny lub kremacja. Najczęściej decyzję tę podejmuje się w oparciu o ostatnią wolę osoby zmarłej. Jeśli nie została ona określona, z reguły wybiera się pochówek tradycyjny. Tutaj z kolei pojawiają się kolejne decyzje, taki jak wybór odzieży, w której zostanie pochowany zmarły – i jej ewentualny zakup – wybór trumny, wieńca i tym podobne. Przygotowuje się również specjalne klepsydry i określa miejsca ich umieszczenia. We wszystkich decyzjach klientom pomaga zakład pogrzebowy, dzięki czemu proces wyboru nie jest aż tak skomplikowany i wymagający, jak mogłoby się wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *